Астронавтика күні

Жыл сайын 12 сәуірде астронавтика күні атап өтіледі. Дәл осы күні 1961 жылы Жер орбитасына алғаш рет адам мінген спутниктік ғарыш кемесі шығарылды. Ғарышты игеру қарапайым мәселе емес және ол бәріне бірдей қол жетімді емес. Жаңа ұрпақ үшін 1961 жылдың 12 сәуірі алыс тарих, бірақ біз олардың назарын адамзат тарихының алтын беттеріне айналған оқиғаларға, ең үлкенвиг — ғарышқа серпіліспен байланысты адамдардың есімдеріне аударуымыз керек.

Кітапханада космонавтика күніне орай «Адам Жер Ғарыш»атты тақырыптық кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Көрмеге қойылған кітаптар жас оқырмандарға ежелгі астрономия ғылымы, жұлдыздар мен галактикалар, планеталар мен кометалар әлемі туралы білуге көмектеседі. Олар бірінші ғарышкер Юрий Алексеевич Гагарин туралы және ғарышты жаулап алушылар туралы, ғарыш кемелері мен ғаламның құпиялары туралы кітаптар айтады. Мен сондай-ақ жұмбақтарды шеше аламын , өлеңнің көмегімен планеталардың орналасуын есте сақтап, фотоаймаққа кіре аламын.

#кiтапокитынмектеп, #окугакуштармектеп, #читающаяшкола