Ағылшын ақыны Джордж Гордон Байронның (1788-1824) туғанына 235 жыл толады

#кiтапокитынмектеп, #окугакуштармектеп,

#читающаяшкола

22 қаңтарда ағылшын ақыны Джордж Гордон Байронның (1788-1824) туғанына 235 жыл толады. Бұл іс-шараға орта және үлкен жастағы оқушыларға арналған кітап көрмесі арналады.
Джордж Байрон-ұлы ағылшын ақыны, XIX ғасырдың ең маңызды әдебиет қайраткерлерінің бірі. Ол әдебиеттегі романтизмнің ең танымал өкілдерінің бірі. Оның жұмысы жанды жылытатын және толтыратын сүйкімді лирикаға толы.
Ол үлкен поэмалар жасады — » Дон-Хуан «және» Чайлд Гарольдтың қажылығы», бұл оған үлкен атақ пен сәттілік әкелді; романтикалық әңгімелер мен балладалар — «Гяур», «Абидос қалыңдығы», «Корсар», «Лара», «Мазепа», сондай — ақ драмалық поэма — «Манфред», «Марино Фальеро» трагедиялық пьесасы, «екі Фоскари» және «Сарданапал» Тарихи трагедиялары және «Қабыл»діни-философиялық құпиясы.
Оған әйгілі орыс классикалық ақындары Пушкин мен Лермонтов қана емес, сонымен қатар орыс зиялыларының көптеген өкілдері еліктеді. Д. Байронның «Манфред» драмалық поэмасының сюжетіне п. и. Чайковский өзінің әйгілі симфониясын жазды.
Байронның шығармалары бірнеше онжылдықтар бойы әлемдік проза мен поэзияның үнін белгіледі және әлі күнге дейін талғампаз тіл мен мінсіз талғамның эталоны болып табылады.

Возможно, это изображение 1 человек и книга