Қазақ әдебиетінің детективтік жанрының негізін қалаушы Кемел Тоқаевтың 100 жылдығына арналған тақырыптық полк рәсімделді

«Ахмет Байтұрсынұлы атындағы № 9 орта мектебі» КММ кітапханасының оқу залында қазақ әдебиетінің детективтік жанрының негізін қалаушы Кемел Тоқаевтың 100 жылдығына арналған тақырыптық полк рәсімделді Кемел Тоқаев — көркем сөз шебері, драматург, қазақ прозасындағы детектив жанрының негізін қалаушы, Ұлы Отан соғысының қатысушысы. Оның «Жұлдызды жорық» атты алғашқы жинағы 1954 жылы жарық көрді. Оның романдары мен повестері — «сарбаз кетті», «ерекше тапсырма», «соңғы соққы», «түнгі атыс», «іс Сарбағанда болды» және басқалары тек Қазақстанда ғана емес, одан тыс жерлерде де кеңінен танымал. Ұлы Отан соғысының 1-ші және 2-ші дәрежелі ордендерімен, екі рет «естьігі үшін » медалімен марапатталған. Соғыстан кейін ол республикалық газеттердің редакцияларында жауапты қызметтер атқарды. 1980-1984 жж Қазақстан Жазушылар Одағының әдеби кеңесшісі болды.